Yatağa Erken Girmek İçin 5 İpucu

Yatağa Erken Girmek İçin 5 İpucu

SHARE:

1- Elektronik Aletleri Erken kapatın Elektronik alet kullanımı zihninizi açık tutar.Işık, vücudun uyku düzenini ayarlayan melatonin hormonunun salgıla...

1- Elektronik Aletleri Erken kapatın

Elektronik alet kullanımı zihninizi açık tutar.Işık, vücudun uyku düzenini ayarlayan melatonin hormonunun salgılanmasını engeller. Ayrıca  yatmadan önce tv şovları veya bilgisayar oyunları izlemek, stres hormonu olan kortizolun vücununuz tarafından salgılanmasına yol açar. Dolayısı ile , iyisi mi siz erkenden fişleri çekmeye başlayın. Uyumadan bir saat öncesine kadar elektronik aletler ile ilişiğinizi kesip beyninizin ve vücudunuzun rahatlamasına ve dinlenmesine yol açın.

2- Günlük Yazın

Günlük yazmak daha ziyade genç işi gibi görünse de, yatağa erken girmeniz için çok iyi bir fırsat. tabi bilgisayarda yazılmamak kaydı ile. Kaygılarınızı, korkularınız ve stresinizi dağıtmak ve savurmak için daha iyi yol onları yazarak rahatlamaktır. Bunları yazıya dökmek zihinden söküp atmaya yardımcı olur .

3- Eve İş Getirmeyi Bırakın

Eğer eve iş getirmeye başlarsanız, bu alışkanlık haline gelmeye başlayacaktır. Bu durum, yatma zamanınızı olumsuz etkileyecektir. İşten çıkarken, bir sonraki gelinceye kadar onları ofiste bırakın. Gerçekten bekleyebilir.Ve unutmayın, sağlığınız her şeyden önce gelir, diğer şeylerde bu yüzden sağlığınızdan daha az değerlidir

4- Çok Sıcak Banyolardan Sakının

Muhtemelen sıcak banyonun sizi rahatlatacağını bir yerlerden duydunuz. Fakat sıcak banyo vücut sıcaklığınızı artıracağından, uykuya dalmanızı da geciktirecektir. Eğer rahatlamak istiyorsanız, uykuya dalmadan en az bir saat önce ılık suyla duş alın. Bu sizin uykunuzu kaçırmadan rahatlamanıza imkan sağlayacaktır.

5- Hep Aynı Saatte Kalkın

Erken yatmanın en etkili yolu, kaçta yatarsanız yatın, her sabah aynı saatte kalkmaktır. başlangıçta ne kadar yorgun olduğunuz önemli değil. Z amanla vücudunuz düzene girecek ve gerektiği kadar erken yatmanın bir yolunu bulacaksınız.

Sağlığınıza dikkat etmenin zamanı geldi. İyi bir uyku bunun için bulunmaz bir nimet. Yukarıdaki tavsiyeleri izleyin ve ne kadar faydalı olacağını kendiniz görün.


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0