Sualtında Kalmış 7 Antik Kent

SHARE:

1. Lord Krishna’nın Şehri – Hindistan Antik Kent 2000 yılında keşfed,lmiştir.  Lord Krishna şehri altın, gümüş ve diğer değerli madenden yapılmı...

1. Lord Krishna’nın Şehri – Hindistan

city-of-lord-krishna-india
Antik Kent 2000 yılında keşfed,lmiştir.  Lord Krishna şehri altın, gümüş ve diğer değerli madenden yapılmış 70000 konaktan oluşmaktaydı.Şehrin, Lord öldükten sonra denize battığı tahmin ediliyor.

 

2. Kleopatra’nın Sular Altındaki Sarayı – Mısır

Cleopatras-underwater-palace-Egypt
Mısır’da, İskenderiye’nin açıklarında bulunmaktadır. Buranın Antik Mısırda’ki Kleopatra’nin Sarayı’nın kalıntıları olduğu düşünülmektedir.  . They are believed to be the ruins of Cleopatra’s palace from ancient Egypt. The belief is that the palace was thrown into the sea during an earthquake roughly 1,500 years ago.

 

3. Quiandao Gölündeki Aslan Kent– Çin

Lion-City-of-Quiandao-Lake-China
Çindeki göl altında bulunan Aslan Kent dünyanın belki en ilgi çekici antik kentidir.  Han Dynasty zamanında inşa edildiğine inanılan bu kent yaklaşık 62 futfol sahası büyüklüğündedir. Şehir 1950’lerdebaraj yapımı nedeni ile sular altında kalmıştır,

4. Asil Liman – Jamaica

port-royal-jamaica
1962 haziranında meydana gelen 7.5 şiddetindeki depremde sular altında kalmıştır. Bu depremin günah ve şehvet ile dolu olan bu bölgenin cezalandırılması olarak inanılır.

 

5. Sular Altındaki Mahabalipuram Tapınağı – Hindistan

The-Submerged-Temples-of-Mahabalipuram-India2

6. Thonis Heracleion – Mısır

Thonis-Heracleion-Egypt

7. Yonaguni Adası Piramitleri – Japonya

yonaguni-island-pyramids-japan

 

– daha fazlası için: http://www.thetimenow.com/blog/7-mysterious-underwater-cities/#sthash.iHrFemk3.dpuf


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0