Keyif Alarak Ucuza Yaşanabilecek 6 Ülke

Keyif Alarak Ucuza Yaşanabilecek 6 Ülke

SHARE:

Yurt dışına çıkıp ülkeler gezmek, seyahat etmek, yaşamak belki tahmin ettiğiniz kadar bir mebla gerektirmeyebilir. Günümüzde seyahat için çok uygun uç...

Yurt dışına çıkıp ülkeler gezmek, seyahat etmek, yaşamak belki tahmin ettiğiniz kadar bir mebla gerektirmeyebilir. Günümüzde seyahat için çok uygun uçak bileti bulmak mümkün. Hele hele bazı ülkeler var ki çok uygun fiyatlara yaşamınızı sürdürmek mümkün. Bunları sizin için sıraladık.

5- Tayland

İlginç yemekleri, muhteşem plajları ve kendine has insanları ile bilinmektedir. Bazı şehirlerde kiralar ayda $90′ a kadar iniyor.

4- Hindistan

Hindistan dünyanın en ilginç ülkelerinden biri. Hayat şartları da nispeten ucuz, ayda $100’a şehir merkezinde konaklamak mümkün. Tabi kenar mahallelere gittikçe bu fiyat epey ucuzlar ama temizlik ve konfor tahammül seviyelerinin altına düşebilir.

 

3- Vietnam

Doğanın güzelliklerini cömertce sunduğu topraklar. Yemekleri çok güzel ve otantik. Bir o kadar da ucuz. $2 karşılığında bir öğün yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca aylık konaklama maliyeti de $90. Yavaş yavaş ilgi çekmeye dışarıdan göç almaya başlamış.

2- Malezya

Çok kültürlülüğün yaşandığı ülkenin başkenti Kuala Lumpur’da çinlilere, araplara ve hindistanlılara sıkça rastlamak mümkün. Bu insanlar kültürlerini de bu ülkeye taşımışlar. Lüks bir daireyi aylık $500’a kiralayabilirsiniz. Ayrıca daha küçük ve şehrin biraz dışında $150’a kadar daireler mevcut.

1- İspanya 

Avrupanın en ucuz şehirlerinden biri de İspanya. Ayrıca çok eğlenceli ve muhteşem yemekleri ve içecekleri hayal ettiğinizden daha kolay bulmanız mümkün. Madrid ve Barcelona gibi şehirlerde aylık $140’a kalacak yer bulmanız mümkün.

Kaynak + Wikipedia

 


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0