Güney Kore Metrosunda Sanal Dükkanlar

Güney Kore Metrosunda Sanal Dükkanlar

SHARE:

Gün geçmiyor ki Güney Kore dünyaya bir yenilik daha sunmasın. Uzak doğunun mucit insanlarının modern dünyaya bu seferki armağanı: Sanal marketler. Gün...

Gün geçmiyor ki Güney Kore dünyaya bir yenilik daha sunmasın. Uzak doğunun mucit insanlarının modern dünyaya bu seferki armağanı: Sanal marketler. Güney Kore’nin süpermarket zincirlerinden TESCO market anlayışına yeni bir soluk getirdi.  Alışveriş saniyeler kadar uzağınızda. Firmanın yenilikçi reklam departmanı sıradışı bir işe girişerek uzaktan alışverişi hayatın içine yerleştiriyor.

 

İlk adım olarak ismini “Home Plus” olarak değiştirdi. Sonra metrolara bu işleme uygun panolar asarak insanların kolayca erişimine olanak sağladı. Bu sistemde, panolarda bulunan ürünlerin köşelerindeki küçük barkodları akıllı telefonunuz ile okutarak ürün hakkında detaylı bilgi alıp, onu sipariş ederek evinize göndertebiliyorsunuz. İşte bu kadar basit.

Bu sistem online satışları şimdiden yüzde 130 artırmış gözüküyor. Öte yandan online alışveriş devleri Amazon be Walmart benzer sistemi US’da yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Treni beklerken geçen sürede market alışverişi yaptığınızı düşünsenize?


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0