EZELİ REKABET EBEDİ DOSTLUK!

SHARE:

Dostluk kısmı günümüzde de geçerli olsaydı spor gazetelerinin tirajları taban yapacak, televizyondaki spor programları reklam alamayacak kısaca sporun...

Dostl44uk kısmı günümüzde de geçerli olsaydı spor gazetelerinin tirajları taban yapacak, televizyondaki spor programları reklam alamayacak kısaca sporun ekonomiye olan etkisine ciddi sekte
vurulacaktı. İnsanların hislerini ticari kaygılar haline getirerek futbol’u bir pazar olarak görenler dostluğu bitiren endüstriyel futbol’un da temellerini atmış oldular.

 

 

11

Mahalle aralarında gazozuna yapılan maçların sonunda, gazozun temin edileceği bakkalın süpermarkete dönüşmesi haliydi, yarı yarıya tribünlerde kardeşçe maç izleyenlerin şimdilerde maçtan önce pusu kurup düşmanca birbirlerini vurmaları. Taraftarı birbirine düşman eden bu düzen, maçlardan sonra yaşananları keyifle izlemekte ve bu kaostan memnuniyet duymaktadır.

 

 

22Dünyanın sayılı derbilerinden biri dediğimiz Fenerbahçe- Galatasaray maçları hangi ülke kanalında canlı yayınlanıyor, ertesi gün hangi gazetelerde, tv kanallarında çıkıyor, spor programlarında konuşuluyor. Hiç. Herhangi bir ölümlü kavga yaşanmamışsa tabi. Son 10 yıl’a ait derbileri hatırladığımızda şiddetten başka herhangi bir güzel an aklımıza gelmemektedir.

 

Endüstriyel futbol’a dönersek 20.11.2016 saat 20:00’da bir yenisini daha izleyeceğiz. 17 yıllık Fenerbahçe iç saha yenilmezliği belki de bu maçın tek 33önemli yanı. Galatasaray’ın bu seriyi sonlandırıp sonlandıramayacağı tamamen Sneijder’e kalmış durumda.Form’da bir Sneijder ile Galatasaray’ın bu sefer Şükrü Saraçoğlundan galibiyetle dönmesi yüksek ihtimal gözüküyor. İki takımın da hala kendilerinden beklenen futbolu sergileyememesi taraftarları arasında huzursuzluğa neden olmuş durumda ve böyle bir derbi mağlubiyeti başkan ve hoca konularını tekrar gündeme getirecektir.

 

 

 

 

 


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0