Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı Çözüldü Mü?

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı Çözüldü Mü?

SHARE:

Coğrafyamızın en merak edilen gizemleri arasında yerini alan Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrı nihayet çözülüyor mu? Miami, Bermuda ve Porto Riko ...

Coğrafyamızın en merak edilen gizemleri arasında yerini alan Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrı nihayet çözülüyor mu? Miami, Bermuda ve Porto Riko arasında yer alan bu bölge gemi ve uçak kazaları ile ünlendi. Bilinen kadarı ile 75 uçak ve yüzlerce gemi bu bölgenin kurbanı oldu. Bu kazalara sebep olarak; paranormal nedenler, elektromanyetik kesişmelerin neden olduğu pusula problemleri, kötü hava koşulları, gulf-stream akıntısı ve deniz altındaki geniş metan alanları gösterildi. Ama hiçbiri kesin olarak ispatlanamadı.

Şimdilerde ise meteoroloji uzmanları ortaya yeni bir teori attılar. Bu teoriye göre bu bölgede oluşan altıgen bulutlar 270 kmh’lik bir hava akımı oluşturuyor.Bu da bir hava bombası etkisi oluşturuyor. Bu hava cepleri gemilerin batmasına, uçakların düşmesine neden oluyor.

stillScience Channel.

NASA’dan alınan görüntüler üzerinde çalışan bilim adamları, 20 milden 50 mile kadar çapta altıgen bölgeler ve bulutlanmalar olduğunu gözlemlemiş. Bu bölgelerde oluşan hava akımı ve fırtına 13 metreye varan dalgalar oluşturmaktadır. Bu tür oluşumlar meydana geldiğinde bu bölgeden geçen gemi ve uçaklar kırıma uğramaktadır. Bu teorinin ispat edilmesi için daha fazla gözlem ve kanıt gerekse de, diğer teorilere oranla ihtimali yüksek gözükmektedir.

Konu hakkında çekilmiş videoları aşağıdaki kanallardan izleyebilirsiniz.


 


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0