1 Kasım

1 Kasım

SHARE:

Kimilerine göre ülke için tarihi dönüm noktalarından biri, kimilerine göre ise 7 Haziran’ın daha az duygu ve etkiyle yeniden beyaz perdeye yansımış ha...

Kimilerine göre ülke için tarihi dönüm noktalarından biri, kimilerine göre ise 7 Haziran’ın daha az duygu ve etkiyle yeniden beyaz perdeye yansımış hali. Tıpkı Hollywood’un yıllardır başyapıt sayılabilecek Uzakdoğu filmlerine yaptığı uyarlamalar gibi. Hangisi doğru olursa olsun değişmeyen bir gerçek var ki ülke olarak yine yeniden seçme hakkımızı kullanacağmız. Seçilme hakkımızı sadece parası olanlar kullanabiliyorken seçebilme hakkımızın hala hepimizin ulaşabileceği bir noktada olması da umudumuzu kaybetmememiz gerektiğinin bir göstergesi.

Sebebi veya seçilecek parti her ne olursa olsun unutulmaması gereken tek bir gerçek var ki o da bu ülkenin bir bütün olmaksızın hiçbir şekilde ileriye gidemeyeceği. Bütün olmak, tarafımız fark etmeksizin bu ülke için bir şeyler ortaya koymak ve ortaya koyabileceğine inandığımız siyasi oluşumu desteklemek hepimizin boynunun borcu. Bu bağlamda bir olmanın başlayacağı nokta olarak 1 Kasım ayrı bir öneme sahip. Bu seçim şimdiye kadar yapılanlar içerisinde katılım oranı en yüksek olan olmalı ki hep birlikte olduğumuzu hem kendimize hem de başkalarına gösterebilelim.

Hepinizin, hayatının bir döneminde de olsa bu sefer oy kullanmayacağım nasıl olsa bir şey değiştirmiyor benim oyum diye düşünmüş olabileceğinizi tahmin ediyorum. Bu düşünceye sahip insanlara da kesinlikle hak verdiğim dönemler oldu ama zaman bunu düşünmek zamanı değil. Zaman ülken için elini taşın altına koyma zamanı.

Zaman oyunu kullanıp ben de buradayım deme ve nice zorluklarla kurulduğunu bildiğin Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma zamanı.

Bu noktada muhtaç olduğun kudretin nerede olduğunu biliyorsun yüce Türk Milleti…


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0